Josef Soukup – 85 let

Josef Soukup – 85 let

Táborská členská základna stárne a v letošním roce oslaví své 85. narozeniny dokonce tři dlouholetí členové. Jako první to bude náš přítel Josef Soukup. Narodil se 19. 3. 1939 ve Smrkově. Již v mládí se zabýval pěstováním kaktusů, ale i jiných rostlin. Proto si zvolil jako budoucí povolání zahradničení a vyučil se zahradníkem na zahradnickém učilišti v Litoměřicích. U rodinného domku v Táboře-Horkách si pořídil svůj první skleník, kde se mohl věnovat svým oblíbeným kaktusům a sukulentům. Po přestěhování do nedaleké Želče, kde si vybudoval další skleníky, mohl své sbírky rozšiřovat. Po seznámení s přítelem Karlem Lexou zakládají v roce 1961 kroužek táborských kaktusářů při Botanické zahradě v Táboře. Dlouhá léta byl členem výboru Klubu kaktusářů v Táboře, kde se aktivně podílel na činnosti, a v roce 2008 se stal jeho předsedou. Po ukončení této funkce zůstává nadále aktivním členem spolku a jde příkladem mladším členům. Nechybí na žádné akci pořádané spolkem, ať už jde o organizaci výstav, výročních schůzí i ostatních aktivit. Jeho koníček podporuje i manželka Růžena, která je též aktivní členkou spolku. Josef Soukup je také členem občanského sdružení Sekce pěstitelů sukulentů.

Milý Pepo, děkujeme ti za tvůj věčný optimismus, velkou obětavost, vzácné rady, kterými nás stále obohacuješ a ze kterých můžeme všichni čerpat.

Přejeme ti pevné zdraví, spokojenost a ještě mnoho krásných chvil strávených mezi kaktusy ve společnosti kamarádů nejen táborského spolku.

Kaktusáři Spolku pěstitelů kaktusů a sukulentů Tábor

Jan Honsa, předseda

[ Návrat zpět ]