In memoriam – Reiner Chalupský (4. 9. 1944–10. 10. 2022)

Reiner Chalupský – In memoriam

V pondělí 10. října t. r. opustil naše řady člen KK Most přítel Reiner Chalupský. V časopisu Kaktusy si majitelé starších ročníků mohou přečíst článek z rubriky Z našich sbírek v čísle 1997/4 představení sbírky Reinera Chalupského, která bohužel osiřela. Reino (tak jsme mu všichni jeho přátelé říkali) měl své kaktusy a jiné sukulenty u chaty v zahrádkářské kolonii na severním okraji města. Pěstoval pestrou směs rostlin a některé pěkné výpěstky vystavoval na akcích mosteckého klubu, jehož členem byl od roku 1967.
Za zmínku stojí mimo jiné, že do roku 1990 pracoval jako horník v hlubinném dolu. Zde přežil velmi nepříjemnou situaci, když pod zemí byla štola zavalena. To byl hlavní důvod, proč byl v roce 1991 poslán do předčasného důchodu.
Nemohu vynechat ještě jeden odkaz na stránky našeho časopisu, a to na stránku 63, ročníku 1991, kde vyšla první část malého seriálu Mexico bonito, ve kterém spolu s Ladislavem Horáčkem popisují (tenkrát výjimečnou událost) jejich první výpravu za K+S do Mexika.
Reino byl bezvadný kamarád, který spolu se Sašou Táslarem založil virtuální spolek ROMO složený z členů KK Roudnice nad Labem a KK Most.
Př. Chalupský nám bude všem chybět. Čest jeho památce!
Jan Gratias

[ Návrat zpět ]